Речі на благодійність: чому важливо давати речам друге життя

Ми постійно чуємо, що віддавати речі на благодійність — благородна справа. Але чому? Так, це економніше з точки зору власних фінансів, адже ти можеш віддати те, що вже маєш. Але який ще внесок ти робиш для світу?

Екологічність 

Модна індустрія знаходиться на другому місці після нафтової промисловості за забрудненням навколишнього середовища. 4% усіх відходів Землі — це текстиль. І рівень споживання нами одягу та взуття тільки зростає.

На щастя, виробники одягу вже працюють над зменшенням рівня відходів та забруднення Землі. Наприклад, Н&M приймають речі, які ти вже не носиш, на переробку для виготовлення нового одягу з вторинної сировини. А бренд Converse створює кеди з перероблених пластикових пляшок.

Але чому та в який момент суспільство стало споживати набагато більше, ніж вони того потребують?

Культ споживання

Ще 20 років тому успіх у житті вимірювався кількістю та якістю речей, які ти можеш собі дозволити: люди купляли та споживали якомога більше, аби продемонструвати свій статус в суспільстві.

Світ реклами був спрямований на те, щоб кожен з нас вірив — можна отримати задоволення від речей, стати «щасливим» після придбання чергових кросівок. Але ці дії дають короткостроковий ефект, відчуття радості не залишається з нами надовго. Тож зараз суспільство почало усвідомлювати: щоб бути щасливим, не потрібно багато речей, потрібне повноцінне збалансоване життя. 

Що нам дійсно потрібно?

Усвідомлене та помірне споживання стали дуже популярними останнім часом — ця тенденція нас тішить! Адже це великий крок до усвідомлення, що дійсно має значення. Культ споживання відходить на задній план, на відміну від саморозвитку та внеску до суспільного життя, який навпаки набирає обертів. Нарешті ми прийшли до того, що простір,  заповнений непотрібними речами, заважає працювати, втомлює, не залишає місця креативу. Як це пов’язано з культурою благодійності та Щедрим Вівторком?

Зв’язок з благодійністю

По-перше, аналіз та пріоритезація потреб дає можливість чітко зрозуміти, що ти не потребуєш велику кількість речей, які раніше здавалися необхідними. Також  бачиш інші потреби, на які варто звернути увагу: майбутнє нашої планети та наступних поколінь, благополуччя суспільства, сприйняття себе як частини цього суспільства. Замислюєшся, що можеш зробити саме ти.

По-друге, усвідомлене споживання допомагає структурувати свої фінанси та правильно розставити пріоритети: наприклад, ти бачиш більше власних ресурсів, якими можеш допомоги іншим.

І нарешті, роздумуєш над тим, як позбавлятися від зайвого: віддавати, викидати чи продовжувати зберігати? Далі ми розкажемо, що можна зробити з речами, які тобі не потрібні:

Здати для подальшої реалізації

Уся Україна

Банки речей при Товаристві Червоного Хреста в Україні

Товариство Червоного Хреста в Україні — громадська організація, частина глобального руху, яка допомагає людям під час збройних конфліктів, а також у мирний час. Ти можеш принести речі в організацію у своєму обласному центрі, а Товариство Червоного Хреста віддає їх людям, які потрапили у важку життєву ситуацію та потребують допомоги. Важливо, щоб речі були чистими та в хорошому стані.

Благодійний фонд «Карітас»

Фонд приймає речі, взуття, іграшки та посуд. Ти можеш принести речі в соціальні центри «Карітас» чи в контейнери за заправках OKKO.

Контейнери на заправках «ОККО»

Мережа АЗК «ОККО» з 2014 року ініціювала збір вживаних речей для малозабезпечених. З цією метою встановлено уже 23 спеціальні контейнери на заправках мережі у 6 містах України – це Львів, Київ, Одеса, Дніпро, Харків, Маріуполь.

Київ

Благодійний магазин «Ласка» в Києві

Магазин розвиває усвідомлену культуру споживання, прагне зменшити кількість відходів на планеті. «Ласка» продає повторно ваші речі, а зі старих футболок робить килими, які можна придбати!

Зверніть увагу, що магазин приймає тільки чисті речі в хорошому стані. 

Благодійний шоу-рум «Светр»

Шоу-рум не тільки дає речам друге життя, але й допомагає онкохворим дорослим. Ви можете принести свої речі, далі частина залишиться на продаж у шоу-румі, а частину «Светр» передасть малозабезпеченим сім’ям. Прибуток від продажу у шоу-румі піде на закупівлю ліків для онкохворих.

Благодійний міжнародний фонд «Гарних справ»

Фонд приймає одяг, взуття та іграшки у хорошому стані, а далі передає їх своїм підопічним. Речі можна здати за адресою вул. Саксаганського, 77. Заздалегідь треба домовитися за тел. +380442890079.

Банк одягу

Це проєкт, який приймає від вас одяг та взуття, а люди, які потребують допомоги, можуть прийти та взяти собі все необхідне безкоштовно. Банк одягу — перший такий проєкт.

Благодійний фонд «Кошик добра»

Благодійний фонд приймає одяг та взуття для подальшої передачі тим, хто цього потребує. Особливість та зручність у тому, що контейнери фонду знаходяться в різних районах Києва, тож ти можеш знайти найближчий до тебе.

Львів

Спільнота “Емаус – Оселя

Спільнота збирає для подальшого використання речі, які більше не потрібні їхнім власникам, але ще можуть знадобитися іншим. Збір речей відбувається через розташовані у місті контейнери. Адресу знайдеш тут.

Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян

Центр допомагає безпритульним: дає місце переночувати, годує, представляє предмети одягу та особистої гігієни, надає медичну допомогу. Речі можна залишити цілодобово за адресою вул. Кирилівська, 3А.

Центр волонтерства “Корпорація добрих справ”

в організації допомагають багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, учасників АТО та переселенцям. Приносити речі можна у будь-який час за адресою вул. Каганця, 45.

Благодійний Фонд “Анни-Марії” Центр Допомоги “Соціальна комора”

Фонд допомагає людям у складних життєвих обставинах. Залишити речі можна попередньо зателефонувати за тел.: +380989159140 або +380982649983, Марія. Адреса: вул. Княгині Ольги, 106.

Одеса

Добробутік

Благодійний бутік, який віддає 100% прибутку на благодійність. Ти можеш віддати свої речі в гарному стані та допомогти. 

CherryTea

Проєкт, покликаний на оптимізацію процесу збору речей та передачі їх до благодійних фондів. Ти можеш привезти речі самостійно, зареєструватися на сайті, як людина, яка хоче віддати речі чи як людина (водій), яка готова забрати речі та привезти їх у фонд.

Тут ти знайдеш перелік фондів-партнерів. За цими адресами також можна самостійно привезти речі.

«Речі, які допомагають»

Це ініціатива, в рамках якої було встановлено більше 50 контейнерів для збору речей. Частина речей підуть до благодійних фондів, а частина — на переробку. 

Харків

Благодійна крамничка «Ясна річ»

Крамниця приймає одяг та взуття, частину передають тим, хто цього потребує, а частину продають. 25% від прибутку йде на благодійність.

Благодійна крамниця «Шафа добра»

Крамниця приймає в дар одяг та взуття. 90% речей передаються благодійним організаціям та волонтерським командам, які напряму працюють з людьми, що потребують допомоги. Кращі речі магазин виставляє на продаж з метою збору коштів для благодійних програм Благодійного фонду «Харківський центр допомоги вагітним».

Інші міста

Кропивницький: 

Dobrostore, вул. Преображенська, 2, тел. 099 548 13 38;

«Дім милосердя», вул. Преображенська, 37, тел. 073 007 007 8.

Віддати на переробку

Проєкт «Україна без сміття» 

Станції сортування сміття приймають на переробку одяг, іграшки та взуття. Детальніше про проєкт ти можеш прочитати за посиланням.

Н&М

Бренд одягу приймає речі в будь-якому стані на переробку, за що ти отримаєш 40 грн на наступну покупку в мережі магазинів.

Zara

Ти можеш принести будь-який одяг та залишити його в контейнері в магазині Zara. Співробітники сортують його, частину віддають благодійним організаціям, а частину відправляють на переробку. Zara співпрацює з Карітаc, Товариство Червоного Хреста, China Environmental Protection Foundation, Le Relais, The Salvation Army та іншими. Ознайомся з деталями на сайті.

Продати

Ще один спосіб допомогти це продати свої речі самостійно та віддати отримані кошти або частину з продажу на благодійність. І підприємницькі навики можна розвинути, і допомогти – суцільна вигода! Платформи для продажу:

Мурахи — онлайн-платформа, де можна продати чи купити речі, а всі отримані гроші йдуть на благодійність. Кошти можна передати одній з 8 організацій, яких підтримує платформа.

Організації, які підтримує платформа: міжнародний благодійний фонд «Повернись живим», благодійний фонд «Центр допомоги», фонд допомоги онкохворим дітям “Краб”, благодійний фонд «Hаppy Paw», благодійний фонд «Свічадо», благодійний фонд «Единственная», благодійний фонд «Коло», міжнародний благодійний фонд «Кожен може».

Шафа та OLX — майданчики для продажу одягу, взуття та найрізноманітніших речей.

Влаштувати власний благодійний розпродаж

Ти можеш влаштувати благодійний розпродаж: онлайн чи у себе вдома(в реаліях карантину – краще онлайн:). Розкажи друзям та знайомим, що продаєш речі за благодійний платіж: вони переказують гроші, а за це отримують щось з твого розпродажу. Це допоможе позбутися непотрібних речей, мотивувати друзів робити добрі справи та водночас допомогти тим, хто цього потребує.

Якщо ти та твоя організація теж приймаєте речі — пиши нам місто, посилання та короткий опис ініціативи, і ми додамо інформацію про тебе в новину!

Долучитися!